הדברת מכרסמים עושים רק עם אפרים הדברות

המכרסמים הנפוצים ביותר הנוטים לפקוד בתים, עסקים או מפעלים הם העכברים, העכברושים והחולדות. כמובן שהימצאותם בסביבת המגורים והעבודה שלנו היא לא נעימה בכלל, ועם זאת לא רק מסיבה זו יש לבצע הדברת מכרסמים. המכרסמים ידועים ביכולתם להפיץ ולהעביר מחלות לאדם, שחלקן עלולות להיות מסוכנות ביותר ואפילו קטלניות.

הסיבה שהם לא נגלים לעינינו במרבית שעות היום היא כי העכברים והחולדות מתחילים את פעולתם בעיקר בשעות הלילה. אם נקשיב היטב, נוכל אולי לשמוע את ריצת החולדה על הגג או את ציוץ העכברים בארונות המטבח במידה ויש כאלה בבית. אם יש, אין להסס ולהזמין חברת הדברת מכרסמים במהרה.

הדברת מכרסמים השיטה ההומנית

עכברים, עכברושים או חולדות לא חייבים להרעיל. עם השנים פותחו שיטות רבות שבאמצעותם ניתן להיפטר ממכרסמים בלי לגרום להם לנזקים מיותרים ובלי להרוג אותם. דרך אחת נפוצה היא השימוש במלכודות. המכשיר שבמרכזו יונח מזון ילכוד את המכרסם בפנים בלי שיוכל להימלט החוצה, אז יהיה אפשר להתרחק מן הבית ולשחררו בטבע.

 הבעיה מתחילה כאשר יש התקפה מאסיבית של מכרסמים, אך גם אז ישנם היום פתרונות ירוקים שניתן להעזר בהם לפני שפונים לחומרי ריסוס רעילים.

הדברת מכרסמים – אם שום דבר לא עוזר…

שיטות ריסוס וחומרי הריסוס הקונוונציונאלים סיפקו מאז ומעולם פתרונות יעילים ביותר בכל הנוגע לבעיית מזיקים. בין אם מדובר בנמלים, ג'וקים, פשפשים או חולדות, רוב הסיכויים שהדברה כימית תפתור את העניין ותשמש גם למניעה של חזרתם אל המקום.
עם זאת, יש לזכור שהדברה כימית מזיקה לסביבה ולבעלי חיים ולכן רצוי לנסות קודם כל את השיטות הפחות רעילות והיעילות באותה מידה ברוב המקרים.

כיצד מדבירים מכרסמים?

הדברת מכרסמים נעשית באמצעות פיתיונות רעילים מכל מיני סוגים שמפתים את המכרסם לנגוס בהם, אז עוברות כמה שעות עד שהחומר נכנס לפעולה וגורם לתופעה הרצויה, והמכרסם מת.

החיסרון הגדול ביותר של הדברה מסוג זה, מעבר לנזקים הסביבתיים שלה, היא שפגר המכרסם יכול להנמק אי שם בפינה חבויה כך שלא נדע על קיומו כלל וכלל. הפגר יצחין ויעלה ריח נוראי ברחבי הבית, ימשוך אליו זבובים וחרקים אחרים וכל שנוכל לעשות הוא להמתין בסבלנות עד שהוא יאכל כליל.

לא בטוחים באיזו דרך לבחור? אל תשברו את הראש לבד. פנו לאפרים הדברות בהקדם ואנו נדאג לספק לכם פתרונות יצירתיים לבעיית המכרסמים שלכם בבית. עם אפרים הדברות, תוכלו להיות בטוחים שהבית נקי ממזיקים.

מכרסמים נפוצים ביותר בבתים, עסקים או מפעלים. מכרסמים יכולים להיות עכברים, עכברושים או חולדות. הימצאותם של מכרסמים בסביבת המגורים או העבודה הוא עניין לא נעים בעליל. בנוסף, מכרסמים מפיצים מחלות לבני אדם. חלקן עלולות להיות מסוכנות ביותר ואפילו קטלניות.

יש דרכים רבות לבצע הדברות מכרסמים, אחת מהן היא הומנית במיוחד. לא חייבים להרעיל עכברים, עכברושים או חולדות על מנת לסלק אותם מסביבתנו. שיטות רבות שפותחו עם השנים מסייעות להיפטר ממכרסמים בלי לגרום לנזקים מיותרים ובלי להרוג אותם. שימוש במלכודות מאפשר ללכוד את המכרסמים ולשחררם הרחק מהבית בטבע.

הדברה כימית היא השיטה היעילה ביותר להיפטר ממכרסמים. בדיוק כמו הדברת ג'וקים, פשפשים או נמלים, הדברה כימית תפתור את עניין המכרסמים ותמנע חזרתם למקום. אך יש לקחת בחשבון כי הדברה כימית מזיקה לסביבה ולבעלי חיים ולכן מומלץ לנסות ראשית שיטות פחות רעילות.

כיצד מבצעים הדברת מכרסמים?

הנחת פיתיונות רעילים מסוגים שונים הגורמים למכרסם לנגוס בהם הם דרך יעילה להשמדת המזיק. החיסרון הגדול בשיטה הוא הימצאות פגר של מכרסם בבית שלנו. עניין העלול לגרום להפצת ריח רע בבית.